Podaruj życiorys

Albumy biograficzne

Od dawna chcieli Państwo spisać swój życiorys, ale nie potrafią Państwo znaleźć czasu? W tej sprawie można zwrócić się do nas: chętnie pomożemy zachować Państwa historię życia dla przyszłych pokoleń. Album biograficzny stworzony przez nas to nie tylko piękny upominek dla Państwa, ale przede wszystkim wyjątkowy prezent dla rodziny i przyjaciół.

 Jeśli zechcą Państwo opowiedzieć nam swoją historię, my odwiedzimy Państwa, by spisać opowieść. 

W miłej atmosferze opowiadają nam Państwo swoją historię, wszystko, co jest dla Państwa ważne. Przeprowadzające wywiad osoby jedynie słuchają, nie przerywają, ani nie oceniają. Następnym krokiem jest spisanie wcześniej nagranego przez nas wywiadu. Gotowy tekst przekazujemy Państwu do przejrzenia. Następnie zajmujemy się opracowaniem naniesionych przez Państwa uwag i komentarzy. Za każdym razem otrzymują Państwo bieżącą wersję w celu sprawdzenia jej poprawności. Na życzenie umieszczamy zdjęcia z rodzinnego archiwum. Jeśli efekt końcowy jest dla Państwa zadawalający, wysyłamy stworzony wcześniej manuskrypt do druku. W ten sposób powstają dwa oprawione albumy biograficzne: jeden przekazujemy Państwu, drugi umieszczamy w naszym Archiwum Ludzkich Losów. Państwa biografia zostanie tam przechowana dla przyszłych pokoleń. Dostęp osób trzecich jest ograniczany wedle Państwa uwag i życzeń za pomocą pisemnej deklaracji zgody. 

 

Ceny

Nasze stowarzyszenie bazuje na społecznej, nieodpłatnej pracy wolontariuszy. Na wydatki związane z tworzeniem albumów biograficznych potrzebujemy jednak dodatkowego wsparcia finansowego.