Nasi partnerzy

Nasze stowarzyszenie ściśle współpracuje z polskimi oraz niemieckimi placówkami z regionu.

 

Miejska i regionalna biblioteka we Frankfurcie nad Odrą

Raz w miesiącu w bibliotece odbywają się cieszące się szczególną popularnością „Popołudnia z biografią”: zaproszony przez nas gość opowiada historie swojego życia. Informacje oraz daty kolejnych spotkań znajdują się w zakładce „Aktualności”.

Link: http://www.stadtbibliothek-frankfurt-oder.de/

 

 

Fundacja na rzecz Collegium Polonicum

Fundacja jest wieloletnim partnerem naszego stowarzyszenia. Dzięki tej współpracy powstało wiele biografii i projektów, np. „Pomost między generacjami”, „Młodzież pyta dziadków”, „Old & Young", „Biografé”, „Trwałość i uroda życia”. Fundacja na Rzecz Collegium Polonicum wywodzi się ze współpracy Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Europejskiego Uniwersytetu Viadrina we Frankfurcie nad Odrą. Bazując na swoim długoletnim i bogatym doświadczeniu okazała się pomocna przy realizacji polsko-niemieckich projektów. Fundacja nie tylko wspiera transgraniczną współpracę, ale oferuje również zawodowe programy dokształceniowe dla mieszkańców regionu granicznego.  Na co dzień pracownicy Fundacji zajmują się organizacją i zarządzaniem projektami społecznymi oraz organizacją kursów językowych.

 Link: http://fundacjacp.org/de/

 

 

Archiwum Karla Dedeciusa

Archiwum Karla Dedeciusa nie tylko przechowuje spuściznę słynnego tłumacza Karla Dedeciusa, ale także dba o Archiwum Ludzkich Losów. Jego pracownicy zapewniają fachową opiekę nad zasobami przechowywanymi w naszym Archiwum.

Link: http://www.ub.europa-uni.de/de/benutzung/bestand/kda/index.html