Relacja z jubileuszowego 50. popołudnia z opowieścią biograficzną we Frankfurcie nad Odrą

W ostatni poniedziałek 18 maja 2015 r. o godz. 15:00 w Bibliotece Miejskiej Regionalnej przy Bischofstraße 17 we Frankfurcie nad Odrą odbyło się jubileuszowe 50. spotkanie z biografią ("Das Leben erzählen"). Chodzi o cykl spotkań z opowieścią autobiograficzną, odbywający się już od 2009 r. pod opieką byłej wiceprzewodniczącej zarządu "My Life" pani Helgi Grune. 

Przy okazji poniedziałkowej uroczystości, którą poprowadził przewodniczący "My Life" dr Krzysztof Wojciechowski, nie zabrakło oczywiście osób, które podzieliły się już swoimi historiami życia z lokalną społecznością. Swoim udziałem i krótkim przemówieniem zaszczycił nas ponadto nadburmistrz Frankfurtu nad Odrą dr Martin Wilke. Wszyscy obecni otrzymali od nas okazjonalną broszurę na temat dotychczasowych bohaterów projektu oraz wypili po lampce wina za dalszą pomyślność całego przedsięwzięcia.

Wydarzenie cieszyło się sporym zainteresowaniem lokalnych mediów, wśród których znalazły się m.in. gazeta "Märkische Oderzeitung" (http://www.moz.de/heimat/lokalredaktionen/frankfurt-oder/artikel9/dg/0/1/1391685/ ) oraz WMZ TV. Jeszcze raz Wszystkim Państwu i każdemu z osobna serdecznie dziękujemy za obecność, jak i za darowizny na rzecz dalszej działalności Stowarzyszenia!

Fot. Roland Semik.