Jubileusz

W bieżącym roku My Life miało okazję i przyjemność świętować jubileusz 10 lat swojego istnienia. Wpisanie stowarzyszenia do rejestru stowarzyszeń przy sądzie we Frankfurcie nad Odrą nastąpiło 10 maja 2004 r. pod numerem VR 866 FF. Uroczyste obchody odbyły się jednak w czwartek 4 września 2014 r. od godz. 15:00 w Collegium Polonicum w Słubicach (początek części oficjalnej o godz. 16:00).

Sporo się działo, m.in. "drzwi otwarte" w Archiwum Ludzkich Losów na parterze biblioteki Collegium Polonicum (od godz. 15:00 do 16:00), a następnie od godz. 16:00 w małej auli - prezentacja broszury o naszej działalności oraz dotychczasowych dokonaniach, wykład okolicznościowy prof. Alexandra von Plato, wystawa zdjęć i archiwalnych doniesień prasowych, jak również od godz. 17:30 - mały poczęstunek tuż obok w sali bankietowej.

Jubileuszowa publikacja powstała pod opieką Jenny Dittberner, a jej tłumaczeniem na język polski zajął się członek zarządu Roland Semik. Za korektę odpowiadała Karolina Stanek, zaś Tomaszowi Stefańskiemu dziękujemy za opracowanie graficzne. Podczas uroczystości wsparli nas jeszcze: Maciej Michalski-Rokita (tłumaczenie symultaniczne), duet Łysenko (oprawa muzyczna - wyjątki z Brahmsa i Vivaldiego) oraz Halina Wołowicz (catering).

Przy tej okazji wszyscy chętni mogli złożyć wpisy do księgi pamiątkowej, datki na bieżącą działalność Stowarzyszenia albo wypełnić deklaracje członkowskie.

Program:

ARCHIWUM LUDZKICH LOSÓW:

od 15.00 Dzień otwarty w Archiwum (na parterze biblioteki CP)

MAŁA AULA:

16.00 Powitanie gości przez przewodniczącego Stowarzyszenia

Adres okolicznościowy Burmistrza Słubic

Adres okolicznościowy Nadburmistrza Frankfurtu nad Odrą

Prezentacja historii Stowarzyszenia

Prezentacja publikacji okolicznościowej

16.50 Wykład okolicznościowy prof. Alexandra von Plato, 1993-2007 dyrektora Instytutu Historii i Biografii na Uniwersytecie Niestacjonarnym w Hagen. Więcej o nim i jego dorobku naukowym pod linkiem: http://www.fernuni-hagen.de/geschichteundbiographie/team/alexander.vonplato.shtml

SALA BANKIETOWA

17.30 Gratulacje od gości, partnerów i przyjaciół Stowarzyszenia, mały bufet i muzyka.

 

Zapowiedź na Słubickim Portalu Informacyjnym Slubice24.pl: http://www.slubice24.pl/wiadomosci/aktualnosci/6102-10-lat-stowarzyszenia-qmy-life-erzahlte-zeitgeschichteq